Nebojte sa byť odvážni

Nebojte sa byť odvážni

V mojich najtajnejších snoch bol život, ktorý mám vo vlastných rukách, robím to, čo ma činí šťastnou a nebojím sa prijímať výzvy. V tom skutočnom svete je však ťažké byť odvážnym naozaj.

Časom som ale pochopila, že kľúčom je prijať samú seba. Obľúbiť si svoje vlastné schopnosti a všetko, čo ma privádza k smútku, hanbe alebo ubližuje môjmu okoliu napravovať a odstraňovať.

Vianočné trhy Rozhanovce, 2019

Vďaka Bohu som mala pri sebe tých správnych ľudí, ktorí moje odhodlanie podporili. Aj preto dnes môžem nazvať svoju prácu záľubou a spôsobom, ako vyčariť ľuďom úsmev na perách aj v ich duši.

Fotenie kolekcie Forest&fairy v dielni Van grei
Február 2019

Moja cesta za snom začala nenápadne, tým, že som občas skúšala niečo nové. Milovala som kvety a táto láska ešte stále trvá. Preto som občasne vyrábala nejaké tie dekorácie, či jednoduché venčeky. Nikdy som ale nepremýšľala nad tým, žeby to mohla byť vášeň, ktorú by som takto verejne odovzdávala ďalej. Teda, nemala som odvahu myslieť si to nahlas. Možno niekde v hĺbke duše áno, ale nikdy nie verejne. Časom si ale začali všímať moju tvorbu kamarátky a blízke okolie. Častejšie ma povzbudzovali, aby som skúsila „hodiť“ niečo na internet. Veď z toho možno niečo bude, ľudí to zaujme a budeš mať dopyt. Dlho som váhala. Zo začiatku som tvorila len pre kamarátky rôzne venčeky a party na rozlúčky so slobodou, svadby či narodeniny. Stále som sa ale nevedela zbaviť slov, ktoré mi boli povedané. Aby som to skúsila aj vo svete hand made tvorcov.

Na jeseň 2018 padlo definitívne rozhodnutie. Ideme do toho!. Najväčšou oporou bola pre mňa rodina a môj manžel, bez ktorého by som túto moju značku nerozbehla. Pretĺkali sme sa postupne. Vedelo o nás len blízke okolie. Postupne sme si ale začali získavať priaznivcov, čo trvá dodnes. Vo februári 2019 sme sa rozhodli pustiť do prvého „veľkého“ fotenia produktov. Nevedeli sme, čo nás čaká, ako začať. Ale s veľkou podporou našich priateľov, skvelého fotografa Matúša Mrúza a kreatívneho dizajnéra, ktorého môžeme poznať pod značkou Van Grei, sme to dotiahli do úspešného výsledku. Z tohto fotenia si môžete pozrieť našu kolekciu Forest&fairy collection na facebookovej stránke. V decembri toho istého roku sme sa mohli stretnúť na vianočných trhoch v Rozhanovciach. To boli naše prvotné akcie a „rozbehy“. Tento rok, rok 2020, toho prinesie omnoho viac. Za jeho prvé dva mesiace máme za sebou ďalšie fotenie a pripravujeme sa na svadobnú výstavu v Prešove. Stále je pred nami dlhá cesta a pociťujem veľkú zodpovednosť pred tým, čo sme začali. Ale verím, že ak človek robí to, čo ho baví a dáva do toho nielen svoje zručnosti ale aj srdce, čaká ho priaznivá budúcnosť.

S milovaným manželom 🙂

Vždy tu budeme pre vás, našich zákazníkov a priaznivcov. Bez vás by sa tento sen nestal hmatateľným. Preto vám chcem poďakovať za povzbudenia a teším sa na ďalšiu spoluprácu a momenty, kedy budem môcť priniesť trochu kvetinovej lásky aj do vašich životov.

Vaša Art soul 🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Aktuálne je naša dielňa pre rekonštrukciu a sťahovanie sa do nových priestorov zatvorená. Tešíme sa čo skoro na jej otvorenie. :)

X